Reklama
 
Blog | Hana Mudrová

Sliby se plní

Je to už nějaká doba, co jsem tu byla naposledy. Plnila jsem sliby a dokončovala věci užitečné a smysluplné. Daří se.

Vedle fejetonů pro radost, popsání toho, co letělo kolem mne a potřebovala jsem si zpracovat a ujasnit, věnovala jsem se a zřejmě dál budu věnovat různým uzlíkům na životě. Je to i moje práce, záležitosti, které mne provázejí mnoho let. I proto jsem  dala na přátele a sestavila aktuální povídání na několik témat.

Psala jsem tu už, že jsem se pustila do vydávání e-knih. Tu a tam jse se o některých zmínila, První provází starostmi a radostmi s dětmi, od početí kjejich zrození až po péči (Dětičkové). Podle ohlasů tady jsem viděla, kolik mýtů a nedorozumění jitří city, jakmile se mluví o zneužívání dětí a incestech. Je to zase aktuální, opět se objevila data o tom, že nejvíc jsou děti vystaveny útokům v rámci vlastní rodiny.  Já vás zavedu do historie a společenských postojů během staletí až k naší moderní společnosti. Včetně vysvětlení, co to pro děti a všechny zúčastněné znamená. Pro studenty je tam i pěkná řádka literatury, tedy zdrojů, ze kterých jsem čerpala (Dvanáct a půl tisíce slov). Další cestu věky k porozumění, proč dnes tak dospělí blbnou s domácím násilím, jsem vyšlapala ve třetí publikaci. Nezdá se to, ale i domácí násilí nabralo během dvacátého století jiné rysy, jiné příčiny (Rozpadání). Někdy po Novém roce jsem je tu v diskuzi zmínila, že jsou v rubrice Životní styl.  Tentýž vydavatel (bezvydavatele.cz) má nyní v nabídce kuchařek první „sešit“ ze zamýšlené poradenské řady s názvem Vyjít s málem, zdravě čarovat. Základem existence je jídlo, co si budeme  líčit. Jenže co všechno potřebujeme mít ve spíži pro rodinu, na ubytovně nebo koleji, toť otázka. Probrala jsem tu základy „materiálů“ a také doporučení (jak je znát z názvu), jak předejít nedostatku v náporu nepříznivých okolností. Stačí si představit, že člověk onemocní a nemůže se hnout z bytu.

Jako poslední jsem „právě teď“ vydala brožovanou knihu Potřebujeme se (knížka pro lidi). Má zajímavou historii, protože vznikala postupně a už během sestavování stačila pomáhat lidem, kterým jsem tu a tam dala potřebné kapitoly. Prý mám na kontě i jednu svatbu. Pár, který pečoval o starou maminku jednoho z nich, do toho praštil. Radost mi dělalo i průběžné doplnění postřehů a pochvala tomu, jak myslím na důstojnost dlouhodobě nemocných nebo starých lidí. 

Reklama

Vydat ji pouze elektronicky a tedy velmi pohodlně, by bylo jako ji rovnou zahodit. Čtenářům, kterým může pomoci, je většinou 50+ a stejně jako já radši mají knihy tištěné. Navíc se mnohem líp listuje v knize normální a bývá potřebné se k ní vracet. Zkrátka mít ji někde na polici. Nechala jsem ji vytisknout ve čtenářsky příjemném větším fontu písma, aby si mohl číst i člověk se slabším zrakem. Kniha pro lidi je totiž určena všem, jak lidem pečujícím, tak těm, kteří nějakou pomoc potřebují, ale o některých svých problémech se stydí promluvit. Nebo nerozumějí tomu, co se jim děje. Ty nejmenší věci umějí zadělat na problémy, co dokážou přerůst přes hlavu a způsobit zbytečná nedorozumění.

Vypravení téhle knihy nebylo snadné, protože teď neznám horšího zabijáka, než jsou korektury, tvorba obálky, domlouvání sazby a tak podobně. Opět hluboce chápu, proč jsem zatím všechny tyhle starosti házela na hlavu profíkům. Copak těch několik fotek v příloze, to se dalo vytisknout, ale tvorba obálky „opravdové“ knihy je skutečně věda. Nakonec jsem ji svěřila profíkům. Teď už zbývá jen maličkost: dát o ní vědět, poptat se po recenzentech, zkrátka takové ty legrácky, co by člověk zase nejradši někomu přenechal.

Konec nářků, kniha je na světě a kdo má zájem, může se na ni podívat u vydavatele Nová forma, s.r.o., na jejichž stránkách si knihu můžete objednat za 190,- Kč bez DPH. http://www.stahuj-knihy.cz/stahujknihy/eshop/0/0/5/869-Mudrova-Hana-Potrebujeme-se

Zmínila jsem se, že cosi o knížkách a procesu jejich vzniku už nějakou dobu cosi vím – ale o tom až příště. Prostě to nebylo jen takové plácnutí. Jen dočkejte, až zvládnu trailer…

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama